בין וינה לאיסטנבול

אלף לילה ולילה במוזיקת הבארוק של וינה וורסאי

תזמורת בארוקדה שמחה להזמין את קהל חובבי המוסיקה לקונצרט ייחודי החוגג מפגש בין תרבויות.

מאז ומעולם הציתו קסמי המזרח את דמיונם של אמני אירופה. סופרים, ציירים ומלחינים ניסו דרך אומנותם להעביר ולשקף את הצבעים הניחוחות והצלילים האקזוטיים והארוטיים מהמזרח, מדרך המשי.

אי שם בקצה דרך המשי, על מיצר הבוספורוס, שוכנת העיר הקסומה איסטנבול: רגל אחת באסיה והשניה באירופה וככזאת משמשת העיר חלון ראווה ודלת למזרח, על צבעוניות השווקים, קריאות המואזין במסגדים, וכלי הנגינה היחודיים לה.

במופע יחודי זה נבצע מבחר יצירות שהולחנו בצרפת ואוסטריה במאה ה 17 והושפעו מצלילי המזרח שהדהדו עם התקרבות האימפריה העות'מנית לשערי וינה.

השפעה מוסיקאלית זו באה לידי ביטוי במקצבים הסוערים, ובסולמות המוסיקאליים יוצאי הדופן, כפי שחוו אותה מלחיני וינה וורסאי: פוקס, ביבר, קורט, ראמו ולולי.

לצד יצירות של מלחינים אלו, ניתן יהיה לשמוע שירי אהבה סופים ונעימות שהינם הקלאסיקה של המוזיקה הטורקית. כל זאת בביצוע חברי תזמורת בארוקדה המנגנים בכלים אקוסטיים שנבנו בצורה נאמנה למקור לכלי נגינה מהמאה ה 17.

בתכנית וינה -איסטנבול תארח תזמורת בארוקדה את הזמר עם הקול הקטיפתי יוצא הדופן: יניב ד'אור והמוסיקאי הבין לאומי ,נגן חליל הנאי והזמר הטורקי מוראט קמקאז.

מצפים לראותכם אתנו,
בברכה, עמית טיפנברון. מנהל מוסיקאלי

 

סולנים
יניב ד'אור | קונטרה טנור
מוראט קקמאז | נאי טורקי ושירה
אייל לבר | גיטרה

תוכנית הקונצרט:
לולי – קטעים נבחרים מתוך "גם הוא באצילים"
ז'.פ.ראמו – "הפראיים"
ביבר – בטליה
פוקס – טורקריה
מוזיקה טורקית מסורתית מהמאה ה-17

 

• יום רביעי, 31.5.23, 20:00 מוזיאון תל אביב לאמנות  לרכישת כרטיסים
• יום חמישי , 1.6.23, 20:00 מרכז וייל, כפר שמריהו  לרכישת כרטיסים
• יום שישי, 2.6.23, 12:00 מרכז רבין, ת"א  לרכישת כרטיסים