רכישת דיסקים של בארוקדה בטלפון:    09-8851521 


vivaldolino.56314156"ויולדולינו"

קולקטיב הבארוק בארוקדה הוציא דיסק ראשון בשנת 2007 – "ויולדולינה" – ההקלטה התבצעה במרכז למוסיקה בירושלים.

בדיסק בארוקדה מנגנת שני קונצ'רטים למנדולינה ותזמורת כלי קשת וקונצ'רטו לשתי מנדולינו של ויולדי. בחציו השני של הדיסק ניתן להאזין ליצירת המופת של ויולדי , המוטט "הללו שם ה'".

הסולנים בדיסק זה הנם חברי בארוקדה: יקי ראובן במנדולינה יעלה אביטל זמרת סופרן,וסולן אורח במנדולינה אלון שריאל.

היצירות מבוצעות על כלי נגינה אותנטיים שנבנו על ידי חברי בארוקדה בעצמם לפי מסורת בניית כלים תקופתיים דבר המעניק את הצליל הבארוקי המרשים והייחודי. זאת לצד שירתה הזכה של יעלה אביטל מספקים חווית האזנה שלמה המעבירה את המאזין לחצרות ונציה של המאה ה17 כפי ששמע וניגן ויולדי . לא צריך להיות מומחה למוסיקת בארוק או חובב מושבע של מוסיקה קלאסית כדי לשקוע אל תוך היצירות והצלילים.


"פולק בארוק"folkbaroque44738454

הדיסק השני של בארוקדה יצא לחנויות ב2010, וזכה לשבחי הביקורת

"פולק בארוק" הינו דיסק ייחודי המאגד בתוכו את השירם היפים ביותר שנכתבו מהרנסנס ועד ימינו. אוסף זה מתחיל באנגליה בתקופה של המלכה אליזבט ועובר דרך שירי בארוק, פולק, לאדינו ועד לטנגו והג'אז של ימינו.הסולנית בדיסק זה הנה זמרת הסופרן חברת בארוקדה : יעלה אביטל

בארוקדה המנגנת על כלים תקופתיים יצרה בתקליטור זה מרקם צלילי עשיר מפתיע וחדשני התומך במנגינות המוכרות, כל זאת בעיבודים מקוריים של המנהל המוסיקאלי של התזמורת , עמית טיפנברון.

בארוקדה באוסף ייחודי זה מפילה את המחיצות הקיימות בין מוסיקה קלאסית למוסיקה שאינה קלאסית, ומוכיחה ש"קלאסיקה" פירושה סימן היכר לתו איכות ללא צביון תרבותי או גיאוגרפי כל שהוא.

מן הביקורות:

"פולק בארוק הוא אחד הדיסקים המקסימים ששמעתי לאחרונה…" עומר שומרוני, גלובס

"דיסק ישראלי מתוצרת אנסמבל המוסיקה המוקדמת בארוקדה…תזמור עשיר ומעניין"  חגי חיטרון, הארץ.

"הדיסק מציג את המרקם הצלילי העשיר של האנסמבל שמשתלב נהדר עם קולה הגמיש של זמרת הסופרן יעלה אביטל".  מתן אורן, ישראל היום


2015.LatinoLadino

לטינו לדינו

סולן – יניב ד׳אור- קונטרה טנור

עיבודים וניהול מוזיקלי – עמית טיפנברון

אנסמבל בארוקדה

אנסמבל נאיה

 

לטינו לדינו הינו שיתוף פעולה בינלאומי של אמנים, החוגג את הצבעוניות מלאת החיים של המוזיקה שיצאה מדרום אירופה והופצה משם אל העולם.

במרכז התקליטור שירי הלאדינו העתיקים של קהילות היהודים יוצאי ספרד בעיבודים ייחודיים, ויחד איתם מוזיקה עממית ואומנותית מספרד, איטליה, צרפת ודרום אמריקה.

התקליטור הוקלט ב-2015 בבלגיה על-ידי מנואל מוהינו, טכנאי הקול של ג׳ורדי סוואל, ומופץ בעולם באמצעות חברת התקליטים נקסוס.

מרגע צאתו זכה הדיסק לביקורות נלהבות, נכנס לרשימות שידור ברחבי תבל ומביא את בארוקדה לסיורי קונצרטים רבים.


2015.LaNotteDiTempesta"Notte di Tempesta"

דיסק  בכיכובם של שני סולנים ישראלים שזוכים להצלחה בין לאומית –  זמרת הסופרן קלייר מגנאג'י ונגן החליליות והאבוב שי קריבוס.

גם הלילה וגם הסערה מיוצגים בדיסק זה, בו ניתן לשמוע שני קונצ'רטי של ויולדי: קונצ'רטו "הלילה" לחלילית וקונצ'רטו לאבוב.

 לאלו מצטרפות חמש אריות גדולות וסוערות מתוך אופרות של הנדל.

מקבץ יצירות זה מביא את הבארוק לשיאו – שיא של דרמה, צבעים, וירטואוזיות ויופי, שיא ביכולת ההלחנה של גדולי המלחינים ושיא של יכולות טכניות והבעתיות של הסולנים.