.


מאזינים יקרים, בהתרגשות גדולה אני גאה להציג בפניכם את העונה העשירית של בארוקדה. הנה עברו להן תשע שנים של בנייה וצמיחה, של שגשוג ופריחה, במהלכן התגבשנו לידי הרכב איכותי בעל אופי ייחודי וחדוות נגינה. אנחנו גאים ומלאי תודה על האמון שאנו מקבלים מכם, קהל המאזינים. רכישת המנויים והכרטיסים לקונצרטים הינם במספרים חסרי תקדים, והדבר מעניק לנו רוח גבית להמשיך ולפעול.
העונה שחלפה וזו שלפנינו מהוות ללא ספק ציון דרך משמעותי בהתפתחות של בארוקדה כגוף מוזיקלי. לאחרונה השקנו שני תקליטורים חדשים ומיוחדים: האחד – ”לטינו לדינו“ עם זמר הקונטרה-טנור יניב ד׳אור, המשלב את הבארוק עם מוזיקת עולם השאובה בעיקר ממסורת יהודי ספרד, כשזו מתוזמרת לכלי הנגינה המיוחדים של הבארוק ומתובלת בניחוח לטיני. התקליטור השני – ”לילות סערה“, עם זמרת הסופרן קלייר מגנאג׳י והאבובן שי קריבוס כולל את מיטב הרפרטואר הבארוקי הדרמטי והווירטואוזי פרי עטם של גדולי הבארוק – הנדל וויואלדי.
בזירה העולמית אנו נהנים משיתופי פעולה עם הרכבים ומקהלות כגון: קפלה ריאל מדריד, ווצ׳ס מוזיקלס טאלין, מקהלת הדום-קנטוריי ברלין וכמובן הכנר והמנצח אנדרס מוסטונן. ההצלחות משתופי פעולה אלו סייעו לבארוקדה לקבל הכרה בינלאומית ובעקבותיה הזמנות להופעות במדריד, ברלין, לונדון, אנטוורפן, טביליסי, סנט-פטרסבורג וטאלין.
לכבוד העונה העשירית של בארוקדה בחרנו עבורכם בקפידה יצירות נפלאות ממיטב הרפרטואר הבארוקי וכמו תמיד גם קצת מחוצה לו, תוך שימת דגש על גיוון עשיר של סגנונות: אופרה, ליטורגיקה, מוזיקה לסולנים, למקהלות ואף מופע תיאטרלי. כל זאת במטרה לענג ולשמח אתכם, מאזיננו היקרים, בנעלה שבאומנויות: המוזיקה!
מאחל לכולנו עונה מענגת,

 

עמית טיפנברון – מנהל מוזיקלי